Co vám více vyhovuje – miska anebo sklenice na klíčení?

Pěstování mladých výhonků rostlin je velice nenáročná činnost, ke které nepotřebujete nic zvláštního. O to více je příjemné, že tak jednoduchou činností můžete získat maximální výsledky v podobě hromady chutných, a především zdravých výhonků.

Ke klíčení semínek vám postačí jen semínka a nějaká nádoba, ve které je budete namáčet. A zapomenout nesmíte samozřejmě ani na vodu, teplo a světlo, což jsou základní podmínky klíčení a růstu rostlin, ovšem takové věci zná každý z nás už ze základní školy.
klíček v prstech

Jak je tedy vidět, tak tuto snadnou činnost může provádět opravdu každý – nejsou k ní potřeba žádné speciální znalosti, žádné dovednosti, ani drahé vybavení. A všechny ty, kdo si doposud zahrádkaření nemohli dovolit, protože nemají ani kousek půdy k dispozici jistě potěší, že v tomto případě jim postačí tak malý kousek místa, jako je na jejich okenním parapetu.

Kdybyste se přece jen chtěli poohlédnout po chytrém vybavení, se kterým vám klíčení semínek půjde dobře, jistě vám přijdou vhod misky na klíčení semen https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/.
mladé rostlinky v půdě

Jejich velkou předností je, že jsou navrženy tak, abyste v nich mohli semínka pohodlně a rychle prolévat vodou, aniž by skončily ve výlevce, což se s běžnými provizorními nádobami poměrně často stává. Navíc, další velkou výhodou misek na klíčení je to, že se dají stohovat. Obvykle se dodávají v počtu tří kusů, ale můžete si dokoupit i další kusy navíc. Na každém patře pak můžete klíčit semínka jiného druhu anebo klíčky jiného stáří, přičemž prolévat vodou je budete současně. Jak je tedy vidět, tak tento druh nádoby je obzvlášť vhodný, když se chystáte do klíčení semínek pustit ve velkém.

Jestliže chcete klíčení pouze vyzkoušet a věnovat se mu okrajově tím, že si čas od času vypěstujete nějaké výhonky, pak pro vás bude ideální speciální sklenice na klíčení, která umožňuje snadné pěstování jednoho druhu výhonků.