Pohoda versus nepohoda v domácnosti


Znáte to nepsané pravidlo, že když se něco kazí, zpravidla se k tomu přidruží další problémy, a říká se, že na „podělaného spadne i záchod“? Někdo tomu říká příznačně „zákony schválnosti“ a možná, že to souvisí s tím opět velmi rozšířeným rčením, že „vrána k vráně sedá“. V celém Vesmíru totiž funguje ono známé pravidlo, že si „stejné přitahuje stejné“, a tak pokud něco v životě zanedbáte nebo podceníte, vymstí se to právě vám.

instalatér při práci

Špatné těsnění – možná byste nevěřili, co dovedou instalatéři ohledně svého pracovního výkonu. Na jedné misce vah jsou skuteční profesionálové, precizní, důslední, spolehliví a zodpovědní, a na druhé misce jsou ti druzí. Ze které misky si instalatéra vyberete k nějakému výkonu, záleží na vás. My vám samozřejmě přejeme tu dobrou misku, a ne aby to skončilo jako ve filmu „Hodíme se k sobě, miláčku“ z roku 1974, kde Vladimír Menšík coby „rádoby“ instalatér, svému zákazníkovi opravil protékající vodovodní baterii s tím, že to sice pořád protéká, ale už méně.

řemeslník do nepohody

Protékající odpad – z praxe víme, co dokáže nedbale provedená instalatérská práce. Kupříkladu jednomu zákazníkovi se přihodilo to, že si nechal nainstalovat rohovou koupelnovou vanu, zapojit odpad, a dále pak provést obklady a dlažbu. Vše by bývalo bylo v pořádku, nebýt špatně nasazené těsnící příruby odpadového potrubí. Díky tomu voda odtékala mimo trubky na podlahu, a protože byla pod vanou podlaha níže, než dlažba, voda pak prosakovala do stropu spodního bytu. Dotyčný neměl tušení, že po koupeli vždy vyplavuje sousední byt. Najímejte si proto raději řemeslníka do nepohody Kanalizace instalatéři, nežli meloucháře, závislého na alkoholu, který za svou práci neručí.

Přívodní tlaková hadice – pokud je instalatér opravdový lempl, může to rovněž skončit vyplavením sousedního bytu, tentokrát od poškozené tlakové hadičky k toaletě nebo k pákové baterii. Hadička praskne v neočekávané chvíli, třeba tehdy, odjíždíte-li zrovna na víkend k rodičům, a po návratu už máte na dveřích přilepený účet za malíře od sousedů za vytopený byt.