Krásná zahrada je základ


Starat se o zahradu není zas tak těžké, jak se někomu může zdát. Ono hodně záleží na tom, co na té zahradě máte a jak se o ni staráte, protože je jasné, že pokud na zahradě budete mít skoro všude květiny, budete se o ni muset více starat a starat se hlavně o ty květiny, aby vám něco vydržely, naopak když tam skoro nic nebude tak budete věnovat čas jen sekání trávy. Záleží čistě na tom, kolik času jste vy osobně schopni zahradě věnovat, jestli chcete mít zahrádku vymazlenou, nebo jestli vám stačí to, co na zahradě máte, a to třeba jen někde sem tam nějaká dekorace.

konev

V tomto případě si samozřejmě musíte říct, že byste se měli starat převážně o tu trávu, protože v takovém případě je hlavní hlavně ten trávník a hraje tam velkou roli. Trávník byste tedy měli sekat tak, abyste udržovali krátkou délku a byl upravený. Pokud máte takovou zahradu a chcete něco víc, není problém dosadit třeba rostliny později nebo vysázet nějakou zeleninu či ovoce, záleží jen na vás, co na zahrádce chcete mít a jestli jste schopni se o to aktivně starat. Vše potřebuje péči, a to i samotná zahrada bez rostlin, proto si tam ty rostliny vysázejte, pokud na ně máte čas.

zahrada

Hlavně se o ně starejte a snažte se je alespoň zalévat a podobně, třeba i zastřihnout, zkrátka vše, co ta rostlina potřebuje. Ale rozhodně to není jen tak, že si tam vysadíte nějakou rostlinu, a to je vše. Vy ji budete zalévat, hnojit a podobně. Největší starost vám dají ovocné stromy, o které se musíte starat extra, pokud vám narostou, protože plodí každý rok plody a vy je musíte sbírat a stromy česat, je s tím velká práce. Proto si to dvakrát rozmyslete. Samozřejmě si můžete nechat na zahradu umístit třeba jezírko a podobně, což vám zabere dost místa, ale i o něj se musíte starat a sehnat si vše potřebné pro jezírka Chlorito. Nic není jen tak, i když si na zahradu dáte terasu a na ni nábytek, tak ho musíte umýt, vyprat a podobně, takže si nemyslete, že je něco jednoduché. Za tu práci to ale stojí.