Udělejte si fitko doma

Ne každý má možnost chodit každý den nebo alespoň párkrát do týdne do fitness centra, ať už bydlíte na vesnici, nemáte k tomu auto, a nechce se Vám extra dojíždět, když do zaměstnání jezdíte úplně jiným směrem, nebo sice ve městě bydlíte, ale máte ho z ruky, nebo jsou lidé, kteří raději dají jednorázovou investici za domácí fitko, než platit permanentky, a také jsou samozřejmě lidé, kteří by se v klasickém fitku styděli. Tak proč neinvestovat pár tisíc korun, protože na víc Vás domácí fitko nevyjde, a zacvičit si tak v klidu doma.

fitnes

1)      Pokud Vám stačí lehčí aerobní aktivita, a nechcete ze začátku zatěžovat svůj finanční rozpočet, můžete si buď zakoupit DVD s různým zaměřením, nebo si můžete různá videa vyhledat na internetu.

2)      Pokud jste rozhodnutí koupit si domů rovnou posilovací zařízení, můžete si pořídit posilovací věž, je oblíbená zejména mezi muži, které na hodinu jógy nebo lekci pilates určitě nedostanete, mezi obvyklou výbavu patří – horní a dolní kladka, bench-press, šikmá lavice a posilovač prsních svalů. Při výběru si dejte pozor na výrobce, výrobky z Číny Vám pravděpodobně moc dlouho sloužit nebudou. Neobejdete se také bez činek, pro ženy se doporučují činky o hmotnosti 0,5 až 1 kg, muži samozřejmě snesou zátěž větší.

trampolína

3)      Můžete si pořídit také trampolínu, nelekejte se, nemusíte mít doma trampolínu, která Vám zabere celou jednu místnost, k dostání jsou i menší, kterou pořídíte zhruba do dvou tisíc korun, co je ale důležité, měli byste mít v místnosti vyšší strop. Pokud si teď myslíte, že je to tak zábava pro děti, jste na omylu, při skákání na trampolíně se pořádně zapotíte, a není to jen o skákání, během tohoto pohybu se Vám totiž krásně budou zpevňovat a rýsovat nohy.

míč

4)      Můžete si vybrat počítačový software, který je přímo určený k tréninku doma, potřebujete k tomu herní konzoli a speciální cvičební podložku, můžete si zahrát golf, tenis nebo klidně jógu, přitom počítač kontroluje, jestli pohyby provádíte správně a opravuje Vás. Podložka snímá rozložení váhy, a může tak na obrazovku televize promítat veškeré Vaše chybné pohyby. Software dokonce umí vytvořit ucelený cvičební plán, když si v nastavení zvolíte, jakou problémovou partii chcete trénovat nejvíc.