Potřebujete ložnici spojit s dětským pokojem? Jak to udělat, aby vzniklo soukromí?

Každý dětský pokoj by měl být rozdělen na několik jednotlivých zón, aby dítě mělo prostor pro hraní, spaní a později i učení. Co když ale není místo?

Potřebujete ložnici spojit s dětským pokojem? Jak to udělat, aby vzniklo soukromí?

Soukromí dětí ale i rodičů je velmi důležité, v menších bytech ale můžeme narazit na velký problém. Když jsou děti ještě malé, není to zase takový problém, ale děti rychle rostou a samozřejmě se tím i mění jejich nároky na prostor a vzrůstá potřeba soukromí. Pokud ale do jedné místnosti potřebujete vměstnat všechno, potřebujete se v místnosti vyspat vy i vaše dítě, je třeba pracovat s tím, co máte, musíte se poohlédnout po prvcích, které zajistí soukromí všem. Jak na to?

dětská postel a hračky

Nic není nemožné

Návrhy dětských pokojů v menších bytech dokazují, že to provést jde. Všechno jde, i protože dnes existuje celá řada řešení a to díky moderním prvkům, ze kterých lze udělat šikovnou zástěnu. Dítě by mělo mít nejen kde spát, mělo by mít prostor pro své hraní a v dalších letech by se mělo i kde učit. Určitě jsou proto skvělé dětské patrové postele, kdy se v patře dá spát na posteli standartních rozměrů a dole pod postelí může být šikovně ukrytý psací stůl, židle a třeba i úložný prostor pro hračky. V podstatě stejně lze připravit i spaní pro rodiče, tam kde jsou stropy dostatečně vysoké, může vzniknout vrchní patro pro spaní rodičů a dole zase pro dítě. Důležité je ale i prostor oddělit.

dětský koutek

Zeď může být z čehokoliv

Zástěny jsou různé, některé ale nedodají potřebnou zvukovou izolaci, i když vám zajistí soukromí, nebude to mnohdy ideální. I zde platí, že každý prostor, každý pokoj, dovolí něco jiného. Pokud to jde, i z desek se dá vystavět jednoduchá stěna, která pokoj oddělí. Řešení ale nabízí i závěsy, paravány nebo posuvné dveře. Příčky mohou být rovněž ideálním řešením, jestliže řešíte zase problém s úložnými prostory, vsaďte na oddělení místnosti dělící nábytkovou stěnou, která ovšem zabere další prostor.

I když se někdy zdá, že je to nemožné, i v malém bytě se rodina sžije a může si vytvořit soukromí.