Zvířata nejen chlupatá

Většina lidí to dělá. Pečlivě se stará o své společníky, kteří jej doprovázejí životem. Je naprosto jedno, zda tak činí v pracovním procesu, třeba jako bača, nebo jen tak, ve svém volnu. Je spousta lidí, kteří si například nemohou dovolit pejska, a tak si jej občas vypůjčí z útulku, nebo od sousedů. A když už jej mají, stává se psík jejich kamarádem.  

S kočkami je to trošku problematičtější, ale ony zase nejsou až tak na očích. Zda si jde v útulku vzít kočku třeba na víkend, to skutečně nevím. Pravděpodobně ano, proč by ne.  

psík

Na světě jsou však také zvířátka nemilá a neoblíbená a je jich vlastně většina. Je hodně zajímavé, že mezi ta hodně oblíbená jsou většinou ta, která mají srst. Možná je to dáno historií člověka. Již v pravěku se do ní přece balil. Nu, ta bezsrstá zvířata jsou většinou na okraji zájmů. I když i zde se najdou lidé, kteří je mají za mazlíčky a doma v teráriu u nich najdete všechny možné různé potvůrky a potvory. Tito neoblíbenci u většiny lidí mohou být jakékoli velikosti. Například krokodýlem počínaje a komárem či moskytem konče. Nevím o nikom, kdo by si oblíbil komára ta, že by jej pěstoval v houfech doma. Krokodýlky ano, znám pár lidí.  

krokodýl

Ale zpátky k těm oblíbeným. Pes je asi nejrozšířenější člen domácnosti v naší malé vlasti. Kočky jsou zastoupeny v menším měřítku a jako třetí bude asi morče, nebo zakrslý králík. Ti chlupáči mají jednu obří výhodu, prakticky jim stačí dát vodu a nasypat krmení. Na procházky s nimi chodit netřeba i když jsem nedávno fotil pána na vycházce s kočkou. Měla normální obojek a byla na vodítku a poslušně si vedle svého páníčka vykračovala. Já jako dítě jsem se zase snažil se svou sestřenicí naučit chodit na vodítku králíka. No co, bylo mi osm let.  

Ovšem vzít na procházku morče bude asi dost obtížné. Ne, že by to nešlo. Ale jedině v krabici.