Ocelové bezešvé trubky

>

My jsme MTZ-Servis, naše specializace je výroba ocelových trubek. Všechny naše produkty naleznete na našem webu od nových trubek s atestem až po jejich příslušenství či štětovnice.

Co jsou vlastně ocelové bezešvé trubky https://www.mtz-servis.cz/?

Bezešvé trubky jsou speciální svoji výrobou, první bezešvé trubky se začaly vyrábět už v devatenáctém století ve své továrně, která sídlí v Chomutově. Její proces výroby je následující -> v mezi válci se vytvářejí kovy, které rotují na válcové stolici, ocelová trubka se tímto postupem postupně tvaruje a zároveň posunuje. Hutní polotovar nebo-li tyč se při válcování trubek vstupuje mezi dvěma válci soudkovitého tvaru. Vše se děje při úhlu od tří stupňů až po sedm stupňů, kde současně trubky naráží na ocelový trn a ten vytváří do ocelového sochoru díru.

Nejčastěji se používají ke stavebnictví a zámečnické konstrukce. Vyrábí se z ocele a to o průměru 21,3MM / 2800 MM. Výrobu ocelových bezešvých trubek rozdělujeme podle toho zda jsou válcované za studena či za tepla. Jsou děleni na:

  • hladké konstrukce
  • závitové konstrukce
  • přesné konstrukce
  • kotlové konstrukce

potrubí

Jak jsem již zmínila, tak se vyrábí z ocele, tedy již z ušlechtilé oceli o jakosti necelých dvanáct tisíc. Trubky jsou díky její jakosti velice odolné vůči rzi, kyselinám a též jsou odolné proti vysokým ale i zároveň nízkým teplotám. Mohou být tažené za studena, ty pak slouží k výrobě dalších mnohem propracovanějších trubek – hydraulických či pneumatických.

Válcované za tepla se používají k výrobě například vstřikovacích trubek, obecně bezešvé trubky jsou velmi vhodně na výrobu HPL trubek, které slouží jako hydraulické a pneumatické rozvody. Nevýhodou těchto trubek je její finanční náročnost.

trubka

Tabulka

Jakou jakost používáme na výrobu bezešvých trubek? j. 11 353

Na výrobu trubkové konstrukce je vhodná pro: potrubí vody, nafty, oleje, vzduchu, páry, plynu, spojovací součásti potrubí a jiné. Její svařitelnost je samozřejmě v závislosti na tloušťce polotovaru.