Jak správně vybrat motocykl pro úplného začátečníka?

Výběr správné motorky může být pořádný oříšek, obzvlášť, když jste úplným začátečníkem a chcete si pořídit Vaši první motorku. Čemu všemu byste měli při nákupu nového stroje věnovat pozornost?

Pokud jste právě úspěšně získali řidičský průkaz na motorku, rozhodně to není Vaše poslední vzdělávání na motorce. Výborný pomocník, jak získat cenné zkušenosti, a předejít tak problémovým situacím na cestách je specializovaná motoškola. Zde Vás dokáží plně přizpůsobit provozu na silnicích a naučí Vás správné návyky při jízdě. Dostanete bohaté zkušenosti, které pak dokážete plně využít v praxi.
více motorek

Při každém výběru je třeba si ujasnit, co od dané motorky očekáváte. Chtěli byste s motorkou poznávat krásy cestování, trávit čas na závodním okruhu nebo naopak v terénu? Každý druh motorky nabízí jiný a originální druh zážitku, proto je dobré zjistit, co nejvíce láká právě Vás, aby jste předešli zklamání.

Začátečník by měl ideálně zvolit slabší a zároveň tak i menší stroj. Pro jezdce nebude vůbec těžké s motocyklem manipulovat a zdokonalovat si tak své řidičské schopnosti a reflexy. Vybírat byste měli podle své váhy a výšky. Jedná se o motocykly do 125ccm. Jsou velmi obratné a dokážete je zvednout ze země při možném pádu. Skvělým společníkem a zároveň i cenově dostupným strojem je Honda CBR 125R, KTM 125 DUKE, nebo např. YAMAHA WR 125R. Toto jsou modely určené pro začátečníky, které jsou cenově dostupné a dají se velmi jednoduše ovládat. Navíc vypadají skvěle, a to každý dokáže ocenit. Pokud nemáte jistotu ve své jízdě a chcete začít pozvolna, toto jsou ideální kandidáti.
motorka v pozadí

Zapomínat se určitě nevyplácí také na výběru motorkářského oblečení a různých ochranných prvků, které Vás budou doprovázet po celou dobu jízd. Kvalitní helma je samozřejmostí, ale také velmi důležité jsou pevné rukavice a boty.

Pokud už máte ve výběru nové motorky jasno, brzy jej uvítejte ve své garáži.