Cena revize elektřiny je nesrovnatelná s cenou za vyhořelý byt

Elektrická energie patří mezi nejnebezpečnější jevy, s nimiž jsme v domácnostech v přímém kontaktu. Každý, kdo bere do ruky elektrický spotřebič, jako je např. elektrický fén, kulma na vlasy, kuchyňský mixér, topinkovač nebo toustovač, by si měl uvědomit, že nás chrání docela nepatrná plastová izolační vrstva přívodního kabelu a spolu sní i dokonale uzemněné zásuvkové okruhy.

hořící dům

Stačí pak docela málo a z poklidného nedělního rána se může stát boj o život, příjezd záchranky a oživovací pokusy a raději nebudeme pokračovat ve výčtu událostí, které mohou následovat. Že elektřina dovede zabíjet, a to naprosto nekompromisně, bez emocí, si jistě dokážete představit, ovšem to není jediné, co dovede.

hasiči v akci

Když vám vyhoří byt

Představte si situaci, že jste právě odcestovali na dovolenou, a že se už vidíte v přímořském letovisku, jak směřujete k oblíbené písečné pláži. V tu chvíli se vaše mysl obrací kamsi daleko od domova a tam se přitom odehrává něco, co by vás vůbec nemělo ponechat v poklidu. Vtip je však v tom, že o tom nevíte.

Ve vašem bytě momentálně jiskří kontakt v zásuvce, vzniká elektrický oblouk a ten zažehne plamen, který přeskočí na hořlavý materiál v jeho blízkosti. Stačí mít u zásuvky záclonu, koberec, závěs, dřevěnou desku či papírové tapety a jistě není nutné popisovat, co bude následovat. Váš život se v tu chvíli promění v noční můru.

Když se taková situace přihodí ve chvíli, kdy jste doma, popadnete práškový hasicí přístroj a během deseti minut je po všem, možná ještě zavoláte hasiče, aby vše podpořili svým zásahem, ale tím to končí. V okamžiku, kdy jste na cestách, a nablízku není ani nikdo, kdo by si požáru všiml, dopadne to zle. Přitom cena revize elektřiny Revize-elektro-revtech.cz není natolik vysoká, abyste nemohli mít jistotu, že váš odjezd na dovolenou bude provázen jen samým štěstím a příjemnými pocity.