Levné, ale šikovné pomůcky pro krásný vzhled

Dosáhnout co nejlepších výsledků v oblasti vlastního vzhledu, aniž byste pravidelně navštěvovaly kosmetický salon, nebo utratily půlku výplaty za zázračné pomocníky? Jde to, pokud víte, po čem sáhnout, a také, jak to používat.

Krásná pleť

Nemocná, suchá, či mastná pleť je často problémem, který nevyřeší ani pořádná dávka make-upu. Proto je důležitá dobrá preventivní, ale i následná péče o pleť. Nemusíte však podstupovat drahé procedury, stačí věnovat každý večer patnáct minut čištění, peelingu, nebo pleťové masce, a poté i použití krému, a to dle vašeho typu pokožky. Tyto věci zakoupíte v drogerii, či z katalogu s kosmetikou, a použijete podle návodu. Zbavíte se tak černých teček, nečistot, a spousty dalších potíží. 

čištění pleti

Řasy jako ze salonu

Délka a hustota řas je obvykle dána geneticky, avšak něco málo s tím můžete udělat. Po domácku lepené řasy však vypadají nepřirozeně, a ty z kosmetického salonu způsobí, že vám vaše vlastní budou padat. Není však od věci pořídit si kleštičky na řasy, kterými natočíte řasy ještě před líčením, a krásně je tak zdůrazníte. Tuto pomůcka zakoupíte v drogerii už okolo 50Kč, a vydrží vám dlouhé roky. Pak již stačí jen nanést řasenku, a je to. Rovněž můžete zkusit investovat do séra na podporu růstu řas, jehož výsledky se však liší od jednotlivce, a lahvička vychází okolo 2 set korun, až po tisíce.

tmavé oči

Pryč s knírkem

Ačkoliv ženám nerostou v oblasti horního rtu žádné tvrdé a dlouhé fousy, jemné ochlupení zde je, a v případě žen s tmavším pigmentem mnohdy i patrné. Tuto oblast není radno holit žiletkou, jelikož to způsobí větší výskyt chloupků, které postupně zesilují. Trhání pinzetou je pak příliš bolestivé, a speciální depilační pasty mnohdy nezabírají tak, jak bychom potřebovali. Ideální pak je speciální pružinka, s jejíž pomocí chloupky odstraníte snadno, rychle a bezbolestně. Tuto pomůcku zakoupíte už okolo 70Kč, a rozhodně se vyplatí.