Betonové ploty – moderní spojení praktičnosti a estetiky

Působí více plasticky – současné technologické postupy umožňují vytvářet takové formy na odlitky, které takřka věrně napodobují různé reliéfy. Může jít o výtvarné a geometrické prvky a napodobeniny přírodních materiálů, jako je dřevo nebo kámen. Vhodně zvolená barva oplocení pak vytváří dojem plasticity, kterou podtrhuje i samotná tloušťka desek, nepřesahující šest centimetrů. Betonové ploty Montáž MPC tím pádem působí vzdušně, elegantně, a zároveň jsou dostatečně stabilní a pevné a především bezúdržbové. Nevyžadují žádné speciální impregnační nátěry, jaké se provádí u domovních fasád, pouze s ohledem na vzhled je vhodné čas od času zbavit povrch nánosu lišejníků a mechů, které rády na každém stavebním materiálu ulpívají.

dřevěný plot

Dá se kombinovat s jinými materiály i mezi sebou – odlitků desek z betonu je mnoho variant a vy z nich můžete volit buď souvislé řešení ve stejném vzoru i barvě, nebo jednotlivá pole mezi sebou střídat jako šachovnice. Tím vaše parcela získá jiný rámec – na první pohled upoutá pozornost. Další možností je dřevo, to je materiál vděčný, který plasticitu vzorů desek ještě zvýrazní, zvláště, jsou li latě pokládány vodorovně částečně přes sebe v mírném sklonu.

zídka z cihel

Stavba je zábavná – možná se vám zdá přitažené za vlasy hovořit v souvislosti se stavební činností o nějaké zábavě, ale v tomto případě tomu tak skutečně je. Jde o systém ve stylu stavebnice, do země se kotví jen nosné (opěrné) sloupky (většinou se musí zalít betonovou směsí) a mezi ně se do drážek zasouvají kolmé tenké desky, jedna na druhou. Každá z nich váží skoro metrák a tak je konstrukce stabilní už jen svou vlastní vahou. I přes vyšší hmotnost desek se to dá ve dvou (nejlépe ve třech až čtyřech lidech) zvládnout bez problémů. Většina firem, která betonová oplocení nabízí, však zajišťuje i montáž, takže nemusíte mít obavy, pokud vám bude připadat stavba jako příliš velké sousto.