Žena detektivka

Detektivky jsou velmi úspěšným literárním žánrem. Existuje celá řada detektivních subžánrů jako například thriller, historická detektivka a jiné. Vzhledem k tomu, že se jedná o žánr, ve kterém má své nezastupitelné místo brutalita, krutost a bezpráví, dalo by se očekávat, že přední autory detektivek, najdeme především mužské autory. Není tomu tak vždy. Celá řada žen napsala mnoho úspěšných knih s touto tématikou. Pro příklad není nutné chodit daleko, můžeme si vybavit nezapomenutelnou Agathu Christie. A ta rozhodně není jediná. Mezi klasické autorky patří například také Dorothy Sayersová nebo Ellis Petersová.

Žena spisovatelka

Z moderních autorek můžeme zmínit americkou autorku Tess Geritschen, která napsala rozsáhlou dvanáctidílnou ságu o policejní detektivce Jane Rizzoli a soudní patoložce Mauře Isles. Podle této ságy byl natočen také seriál Vraždy na pitevně, nutno však říci, že seriálová podoba má do té knižní hodně daleko a to pochopitelně ve prospěch knižních předloh.
Pitva odhalí pravdu

Pojď mě se podívat stručně na životopis úspěšné ženy spisovatelky. Tess Geritschen je čínsko-americká spisovatelka, která se narodila v roce 1953 čínským emigrantům. Vystudovala dva doktoráty, z toho jeden má z medicíny. Její původní profesí byla práce lékařky. S psaním začala z dlouhé chvíle, když byla na mateřské dovolené. Pro zajímavost, není to jediná autorka detektivek, která začala tímto neobvyklým způsobem. Další je například Camilla Läckbergová. Vzhledem k tomu, že dříve Tess působila jako lékařka, nijak překvapivé, že její žánr obvykle bývá lékařský thriller. Dalším přídavným jménem v její tvorbě by jistě bylo mysteriózní. Přesně takové jsou její příběhy.
Nebezpečný gangster

Její knihy jsou neuvěřitelně napínavé. Když začnete příběh číst, musíte bez přestávky dočíst do konce. V jejích knihách najdete neuvěřitelnou krutost, která nemusí být každému po chuti a u ženské autorky může být až překvapivá, na straně druhé je neuvěřitelně precizní a exaktní, takže se člověk seznámí opravdu velmi důkladně s technologickými postupy, které se v současné kriminalistice využívají, a rozhodně to je velmi zajímavé čtení.