Potřebujete pár set korun měsíčně navíc?

Jak je možné, že každý měsíc před výplatou koukáte na účet a na něm již nic není? Je to úplně jednoduché. Prostě možná špatně hospodaříte a nebo prostě vyděláváte málo.
skákat do práce
Co s tím?
Tak samozřejmě to není úplně jednoduché, ale je potřeba se nejprve zamyslet nad tím, kde je opravdu ta daná chyba.
servírka u kávovaru
Tak tedy:
1) Udělejte si přehled o vlastních financích
Než se pustíte do řešení situace, sedněte si jeden měsíc ke svým financím. Každou korunu, kterou vydáte nebo získáte si zapiště. Udělejte si opravdu čas na tuto aktivitu minimálně jeden měsíc, než dojdete k nějakému závěru. Je totiž zcela běžné, že kromě toho, že by člověk samozřejmě rád vydělával mnohem víc peněz, utrácí za věci, které nepotřebuje. Dává nesmyslné částky za věci, bez kterých se obejde a nebude se vůbec trápit tím, že je nemá. Takže si jeden měsíc opravdu zkontrolujte příjmy, výdaje a typy výdajů.
namalované vajíčka
2) Najděte si možnost přivydělávat
Pokud jste dospěli, po tom, co jste si udělali podrobný finanční přehled, k tomu, že opravdu potřebujete nějaké ty peníze každý měsíc navíc, než se třeba ve své práci dopracujete k vyšší mzdě, můžete zkusit právě nějaké vhodné práce z domu . Ať už si vyberete práci psaní textů z domu či výrobu drobných upomínkových či dekoračních předmětů, můžete se spolehnout na to, že nějakých těch pár korun si navíc vyděláte. Pravdou je, že musíte takové práce brát opravdu jako vlastní hobby, protože odměna se opravdu nerovná vynaloženému úsilí. Pokud vás to však baví a například po večer doma stejně rádi něco vyrábíte s dětmi, tak proč nezkusit právě výrobu dekorací z domu.
Druhou variantou samozřejmě je, že si najdete druhou práci. Třeba máte finanční potíže pouze nyní, když máte něco nárazově splácet a není to trvalý stav. Například můžete o víkendu chodit vypomáhat do kuchyní restaurací či na plac a podobné brigády jsou vhodné.
3) Najděte si novou práci
Pokud jste vyzkoušeli upravit váš osobní rozpočet a seškrtali všechny položky, které šlo a našli jste si i práci navíc, ať už tedy z domu nebo i třeba nějakou brigádu v terénu a stále se nevycházíte, je třeba se opravdu zamyslet nad tím, že práce, kterou děláte, není asi pro vás vhodná a je potřeba buď žádat zvýšení platu a nebo hledat jinou, lépe placenou práci.