Nečekejte, až udeří vlna veder

Blížící se vlny veder v letním období působí na některé z nás jako velmi nepříjemná skutečnost. Zejména lidé dříve narození anebo chronicky nemocní velmi špatně snáší toto období a snaží se různými způsoby vypomáhat, aby jej přečkali bez úhony. Je známo, že nejhorší jsou letní vedra vždy tam, kde je málo zeleně, a kde převažuje „betonová džungle“, tedy zejména v městské zástavě či v průmyslových oblastech. Naopak nejlépe jsou na tom lidé, žijící na horách, na polosamotách a v odlehlých končinách, případně v rekreačních oblastech někde u vody. Vodní rezervoáry navíc podporují ionizaci vzduchu a dostatek záporných iontů velmi usnadňuje zvládání nárůstu denních teplot.

pole za mobilním domem

Pořiďte si mobilní dřevostavbu

Letní vedra lze také snáze překonat v mobilních dřevostavbách. Můžete je osadit klimatizací, ale mnohdy to ani není nutné vzhledem k tomu, že lze mobilheim z Prahy https://www.top-mobilnidomy.cz/ umístit v lokalitách, kde je dostatek vzrostlých stromů, na okraji lesa, které objekt stíní a chrání před přímým sluncem. Někteří lidé dokonce mobilní domy nechávají umístit v místě staré dřevěné sezonně obyvatelné chaty a žijí tu natrvalo, i v zimních měsících.

růže na dřevěné lavičce

Zahrada u mobilního domu může zastoupit klimatizaci

Pokud nechcete utrácet peníze za klimatizaci, můžete situaci řešit častým pobytem na zahradě. Tu lze vylepšit altánem nebo pergolou či jiným krytým přístřeškem, kde se vám bude dobře odpočívat a čerpat energii z okolního prostředí. Uvědomte si, že nejvíce energie získáváme z přírody, z okolního prostředí plného zeleně, zejména ze vzrostlých stromů, a že energie se nám naopak nedostává ve městech, kde je příliš mnoho zástavby.

Jinými slovy, jste-li obklopeni živoucí energií rostlin, zvládnete mnohem lépe vyšší letní teploty i tehdy, nejste-li zrovna ovíváni studeným vzduchem z ventilátoru supermoderní, výkonné splitové klimatizace.