Chcete mít jistotu?

Přiblížila se doba dovolených a s ní bohužel i problémy, které jsme před několika roky ještě neznali, a to je nová nemoc jménem Covid, která nám dovolenou může nepříjemně zkomplikovat. Covid, jakožto virové onemocnění může mít lehký, ale i velmi vážný průběh a není dobré ho nijak podceňovat, protože nikdy nevíme, jak naše tělo na nemoc zareaguje, a dokonce ani když onemocníte touto nemocí podruhé, průběh může být zcela jiný. Průběh může zmírnit očkování, ale rozhodně nezabrání tomu, abyste se nakazili.

test

Řada zemí zrušila všechna omezení a tam můžeme cestovat, jak se nám líbí, přesto není od věci být stále mírně ve střehu. Neznamená to nosit roušku v parných vedrech, ale dbát na hygienu rukou a vyhýbat se stísněným prostorům s mnoha lidmi, to se jistě vyplatí.

Není od věci mít stále po ruce i antigenní testy z nosu https://www.covidexpert.cz/antigenni-testy-z-nosu/, a pokud se na dovolenou teprve chystáte a máte-li rýmu, či nějaký jiný příznak, který by mohl odpovídat i nakažení Covidem, udělat si samotest doma.

I v práci bychom se během prázdnin měli chovat ohleduplněji ke kolegům a pokud se u nás projeví příznaky, jako ucpaný nos, bolest hlavy apod, měli bychom se sami otestovat a nečekat, až nemoc plně propukne, protože to už může být virus po celé kanceláři a nakažených kolegů přibude geometrickou řadou.

test

Těšíte se na svou zaslouženou dovolenou a pár dní před odjezdem vás začne bolet hlava a máte ucpaný nos? Nejen pro váš klid, ale i pro klid celé rodiny, ale hlavně, abyste se vyhnuli problémům v cizině, měli byste si udělat doma test na Covid. Pokud by se u vás rozvinula nemoc v cizině a nedejbůh se přidaly dýchací potíže a vy byste museli do místní nemocnice, byla by to jistě nepříjemná komplikace.

Odjíždějte na dovolenou s jistotou, že se o vás nepokouší virus a užijte si ji v klidu a pohodě.