Mějte techniku v bezpečí


Když si člověk založí nějakou firmu, která využívá vozidla či dejme tomu stavební stroje, neměl by už v samém zárodku opomenout ani otázku zabezpečení tohoto svého majetku. A ani později, poté, co už firma běží, se toto téma nesmí podceňovat. Protože jde o techniku v často mnohamilionové hodnotě, a škody, které v souvislosti s ní mohou vzniknout, by tak mohly být i přímo nedozírné.

Jenom si taková auta představte. Ať už jsou osobní nebo nákladní, jakmile vyjedou z areálu podniku, zmizí svému majiteli z očí. A kdo ví, co se s nimi od tohoto okamžiku děje!

Přímo ideální příležitost pro ty ze zaměstnanců, kteří se neostýchají využít příležitost přilepšit si na úkor svého zaměstnavatele, a konec konců nejednou i šance pro kdekoho cizího, kdo se k těmto vozidlům přiblíží třeba i jen čirou náhodou.

stavební stroje

A stavební stroje? S těmi je to obdobné. Po nezbytnou dobu stojí klidně i na hodně vzdáleném staveništi, pak je převezou klidně i na opačný konec republiky, a pak zas a znovu. A kdo ví, zda takový stavební stroj není zneužit k melouchům, zda je jím vykonávána pouze požadovaná práce, či zda dokonce nezmizí docela?

Prostě jde o drahý špás, jehož jakékoliv zneužití může přijít majitele draho. Ale jak to všechno uhlídat? Jak zkontrolovat, zda se vše používá tak, jak se to používat má, kdo zjistí, zda odsud nemizí součástky, pohonné hmoty nebo části nákladu?

nákladní auto

Aby se takové nekalé počínání odhalilo dříve, než je pozdě, a aby se případně vědělo, kdo za problémy nese zodpovědnost, existuje naštěstí GPS sledování vozidel. Které by neměl žádný z vlastníků podobné firmy a podobné techniky podceňovat. Protože díky němu lze uhlídat i to, co se zdánlivě vůbec uhlídat nedá.

Stačí nainstalovat čidla, usednout k počítači připojenému na internet a oprávněná osoba rázem – klidně i v přímém přenosu – zjistí všechno, co zjistit chce a potřebuje. A nad takovou kontrolu není.