Jakého prvního mazlíčka vybrat?


Dostalo se vaše dítě do věku, kdy začíná mít touhy o zvířátku, o které by se chtělo starat? Nic špatného na tom není a nutno říct, že jste s tím museli tak nějak předem už počítat. Které dítě by nechtělo mít doma mazlíčka, kterým by se mohlo chlubit a starat se o něho ze všech jeho sil? No zcela jistě po tom touží všechny!
dívka se psem

Sdělte vašemu dítěti pár nezbytných informací

Ještě předtím, než se pustíte do výběru zvířátka, které by vaši ratolest uchvátilo, musíte s ním probrat několik věcí, které mu možná nejsou známé.
•       Péče 24 hodin a neustálý dohled nad tím, jestli je v pořádku.
•       Pravidelné návštěvy veterináře, očkování, případná onemocnění.
•       Doplňování jídla a pití a hlídání, jestli má všeho dostatek.
•       Případné venčení nebo pravidelné vycházky.
•       Uklízení po něm – často a důkladně.
•       Omezené možnosti z hlediska vašeho bydlení.
Stručně řečeno, musíte myslet na to, co vám vaše prostory doma umožní mít, aby se v nich váš mazlíček cítil dobře a bezpečně. To, co rodiče často svým dětem zdůrazňují je nepřetržitá péče o něho! Málokteré dítě si však dopředu umí představit to, co všechno to obnáší.
Později se stává, že je dítě otrávené z toho, starat se o něho a ztrácí zájem mít ho doma. Tomu se musíte vyhnout, proto raději delší dobu doma diskutujte o změnách, které s příchodem zvířete přicházejí.
děvče a kočka

Jaké zvířátko je dobrá volba?

Drtivá většina dětí na tuto otázku odpoví jednohlasně – pes. Pes je však zvíře, se kterým je nejvíce práce a starostí. Potřebuje nejen dostatečně velké prostory, ale i výběh, množství jídla, ještě větší množství venčení a v neposlední řadě citový kontakt.
O něco lepší nápad je pořídit „na zkoušku“ dítěti zvíře menších rozměrů. Pro začátek se hodí například křeček, u kterého zjistíte, jestli má vaše dítě čas a chuť věnovat mu pozornost nebo nikoli.
Dobrou alternativou psa je kočka, která má ráda soukromí a vystačí si doma úplně sama. Občas ocení pomazlení, ale ne moc. Když už si kočičku pořizovat budete, myslete na to, aby byla pouze domácí. Venku totiž kočkovité šelmy zdivočí a jsou přenašeči bakterií.