4 zaručené rady, jak odvrátit depresi

Studie posledních let nás jako společnost varují před opravdu vysokým nárůstem depresí a jedinců, kteří se s nimi potýkají. Depresivní porucha osobnosti není jen rozmar mladých lidí, kteří nemají, co na práci nebo naopak starých osob, které už v životě nic netěší. Jedná se rys osobnosti člověka jakéhokoli věku, který si takové starosti rozhodně nevybral.
žena testuje produkty

Týká-li se tato problematika vás nebo někoho z vašich blízkých, místo odsouzení nebo zlehčování situace zkuste jednat a pomoci sobě nebo dotyčným používat správné mechanismy k úspěšnému odklonění depresivních pocitů a beznaděje.
Jak poznáme depresi? Vyznačuje se neodbytnými pocity smutku a bezradnosti. Smutek je tak hluboký a děsivý, že skoro není možné před ním nikam uniknout – primárně proto, že vychází ze samého nitra osobnosti. Stejně tak se u pacientů s touto obtíží vyskytuje silný pesimismus a neschopnost cokoli plánovat. Nevidí do budoucna, často proto, že mají pocit, že se jich budoucnost netýká. Bývají zde sklony k sebevraždám nebo alespoň sebepoškozování. Nic nemá smysl.


přírodní olejíčky
Jak s depresí můžeme bojovat?

  1. Správná životospráva. Zdravá strava, dodržování pitného režimu a vyvážený spánek. Zároveň však musíme dát pozor na míru spánku, v depresivních obdobích mají lidé tendence to se spaním přehánět.
  2. Omezení konzumace obsahu sociálních sítí. Prostředí technologií a klikání mezi aplikacemi u lidí dlouhodobě způsobuje pocity méněcennosti, a především neustálé porovnávání s okolím.
  3. Soustředění se na pozitivní věci ve svém okolí. Ať už se jedná o lidi nebo aktivity. Věnujte se tomu, co vás dělá šťastnými.
  4. Přírodní medicína a doplňky stravy. Zvažte konzumaci produktů s obsahem CBD, které má pozitivní účinky na lidskou mysl a zklidní efekt depresivních období. Svěřte se do rukou odborníků a nechte si poradit s dávkováním, váš život bude o mnoho veselejší. Přípravky vyrobené z technického konopí naleznete například u švýcarské značky Cibdol.