Život bez odpadků, jak na něj?

Existuje několik různých životních stylů. Někdo žije tak, jako by nebylo zítřka, někdo se řádně rozhoduje, co udělá s životem dál a někdo chce žit s nulovou uhlíkovou stopou. Každému se líbí žit trochu jinak. Když už si někdo vybere specifický způsob života, neměli bychom mu ho nijak hatit nebo pomlouvat. Když se někomu líbí žit, jak žije, budiž. Je to jen a jen jeho rozhodnutí.

 

Život bez odpadků je novější styl života při kterém se lidé snaží žít tak, aby jejich uhlíková stopa byla nulová. To znamená, nekupovat jídla v plastových obalech, kupovat oblečení, které je pouze z přírodních materiálů a mnohem dalších věcí. Je to způsob života, při kterém pravděpodobně ztratíte kus “svobody”. Budete se muset rozhodovat řádně, co byste si kde koupili, tak aby to nezatěžovalo planetu. Dokonce i samotná doprava se pro vás stane obtížnější. Budete muset cestovat pouze elektrickými dopravními prostředky. Takže na let letadlem můžete úplně zapomenout.

 

odpad

 

Jak se do tohoto životního stylu dostanete? Není to vůbec jednoduché, jak jsme popsali výše. Pro to, aby se člověk rozhodl takto žít, musí mít opravdu silnou vůli a musí si nastavit cíl v životě, který má souvislost se zdravím planety. Celý život se vám úplně změní a bude se točit hlavně kolem toho, abyste nezatěžovali planetu.

 

bosá dívka

 

Předtím, než budete schopni se rozhodnout pro to, jak chcete žít, musíte si uvědomit, jestli je to typ života pro vás. Zjistěte si dostatek informací, jestli budete schopni takto žít s vaší prací, jestli to nějak neovlivní nebo neomezí vaše děti… Změna stylu života je vlastně změna toho, jak žijete, jak každý den prožíváte. Takže vybírejte řádně. Nenechte se odradit vaším okolím. Lidé budou zprvu pravděpodobně překvapeni a bude se vám zdát, že jdou všichni proti vám, nebo nechápou, jaký je váš cíl. Musíte se držet za svým rozhodnutím zuby nehty a nenechat se nijak zviklat ani svézt ze své cesty.