Zhoršená pleť trápí mnohé

Ženy mají poněkud těžký život, ale taktéž muži, takže není radno říkat, že jsou a tom ženy hůře než muži. Každý má své problémy, které navíc snáší ještě jinak než ostatní a třeba i hůř, proto nikdy neříkejte, že někdo nemá problémy nebo je má třeba menší než vy. To není pravda, nikdy to nemůžete říct, dokud to sami nezjistíte a nevyzkoušíte si, jaké to je žít život dotyčného. A ani poté byste to nemohli tvrdit, protože byste to třeba prožívali úplně jinak než on. Každý máme tedy své problémy a není radno říkat věci tohoto typu. Konkrétně ženy se potýkají jak se zdravotními problémy, tak i s duševními, protože hormony v tomto případě hrají svou roli a příležitostí, kdy e jich vyplaví je opravdu hodně. Navíc hormony celkově ovlivňují každého z nás a je jedno, jaké je období, zkrátka hormony jsou hlavní klíč k tomu, abychom si uvědomili, proč se děje tamto a tohle.

akné

U žen hormony hrají roli hlavně v menstruačním cyklu, a to hlavně zezačátku, kdy žena krvácí. Je to celkově těžké období nejen psychicky, ale hlavně fyzicky, kdy některé ženy opravdu skoro umírají bolestí. Jsou to nesnesitelné bolesti a opět jsme u toho, aby se nikdy nikdo s nikým neporovnával, protože to má každá žena jinak a pokud si kvůli tomu někdo bere volno, tak se mu nedivte, když to máte třeba vy jinak. Kromě nálady se během menstruačního cyklu mění také pleť. To trápí hodně žen, že před menstruací se jim pleť výrazně zhorší.

akné

Dá se tomu samozřejmě trochu předejít, ale nikdy nijak výrazně neovlivníte to, jestli se vám v období menstruace na tváři objeví nějaké nesrovnalosti. To je způsobeno hormony. Mnohdy i ženy, které berou hormonální antikoncepci mají horší pleť a mají s tímto problémy, protože to změní právě ty hormony. Takže pokud se vám pleť horší jen v období menstruace, tak to nijak asi moc neovlivníte.