Sportování nejen se psem či koněm

Sportování je aktivita, kterou by měl alespoň za čas každý z nás nějakým způsobem provozovat. Nicméně existuje spousta sportu, které souvisí se zvířaty. Pokud spojíme sport člověka a zvířete, většinou si představíme například běh se psem, tedy jít ven sportovat se svým domácím mazlíčkem. Asi je jasné, že ne s jakýmkoli psem, protože ne každý malý pes, jako je například čivava, by vaše tempo stíhala. Většinou vidím běhat lidi se Sibiřským huskym nebo také s Border kolií, což vcelku dává smysl. Tyto plemena totiž potřebují opravdu hodně pohybu, takže je jasné, že je pro ně běh s jejich majitelem skvělou činností.

Běh se psem

Další sporty, které se týkají zvířat, je například jízda na koni. Existuje spousta kroužků a klubů, takže si tuto činnost může vyzkoušet kdokoli, kterého tento sport zajímá. V dnešní době je dostupná opravdu široká škála těchto jezdeckých sportů. Skvělou vlastností je, že pokud tento sport chce někdo dělat, nepotřebuje nutně svého koně. Stačí se totiž jen rozhodnout a na druhý den začít první lekcí bez nutnosti shánět koně, příslušná stáj totiž pro výcvik koně zapůjčí. Trénování skoků přes překážky nebo mít možnost se někdy jen tak projet, je skvělá činnost, kterou by si mělo zkusit mnoho lidí.

Nejen koni a psi mají spoustu sportů, které mohou vykonávat, samozřejmě je i mnoho dalších. Takže pokud vlastníte kočku či králíka, není to okamžitě znamení pro to, že s tímto mazlíčkem se sportu účastnit nemůžete. V posledních letech se totiž velmi rozmáhají různé disciplíny zaměřující se právě na tyto domácí mazlíčky, a to například kočičí agility anebo takzvaný králičí hop. Tyto sporty se o moc neliší od těch psích agilit, tedy jde o překonání různých překážek, které jsou pouze uzpůsobeny na velikost daného mazlíčka. Ať už se jedná o kočku či králíka, i ty, stejně jako psa, člověk může dostat na různé mistrovství světa v těchto sportech pro zvířata.

Králičí hop