Pro koho je vhodná americká hypotéka bez registru

Jedním ze snů asi každého člověka je bydlet ve vlastním domě či bytě. To platí především pro mladé lidi. A není divu, koneckonců hned vidí, jaké výhody vlastní bydlení přináší, mezi nimi hlavně fakt, že se nemusíme strachovat, zda nám majitel prodlouží smlouvu, a také to, že nemusíme měsíčně platit za to, že můžeme užívat daný majetek.

Je však pravdou, že tento sen není dosažitelný ani zdaleka pro každého. Příčinou je samozřejmě cena nemovitostí, která je poměrně vysoká. Jen málokdo si tak může dovolit si koupit dům, byt nebo i pozemek.

hypoteka5

Řešením samozřejmě je, pokud danému člověku rodiče již od mala na tento účel spořili, ať už jednoduše do kasičky nebo pomocí některého z mnoha stavebních spoření. Avšak naprostá většina z nás takové štěstí neměla. Jakou možnost tedy máme?

Řešením může být hypotéka, tedy účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Může být poskytována jak bankami, tak i nebankovními subjekty, tedy firmami, které se specializují na poskytování nejrůznějších druhů půjček, včetně právě hypotéky.

Je jí mnoho druhů, které se liší především výší úroků a jiných poplatků a také tím, jaké podmínky musí žadatel splnit, aby byla jeho žádost schválena. Poměrně novou na našem trhu je pak americká hypotéka bez registru Nebankovní hypotéky.

penize1

Jak již název napovídá, přišla k nám ze Spojených států Amerických, kde se jedná o běžný způsob financování bydlení. To, že je bez registru, pak znamená, že se žadatel neprověřuje v registru dlužníků.

To je na jedné straně dobře, neboť ji tím činí dostupnou pro mnohem více lidí, zároveň však lze snadno spadnout do pasti, kdy si neuvědomíme, že se všemi splátkami, co máme, nedokážeme poplatit i onu hypotéku.

Ideálním klientem je tak člověk, který se nedostal na seznam dlužníků vlastní vinou. Dále nevadí, pokud neví o nikom, kdo by mu dělal ručitele a nebude mu vadit, že nemovitost mu bude oficiálně patřit až mnohem později, i když ji bude moci obývat. Kolik takových lidí je?