Přistávám za 3…2..1

Ať už je to klasický messenger, pošta, dron nebo cokoliv jiného, lidé si zkrátka chtějí čekání na zboží zakoupené na internetu co nejvíce zkrátit. Stále je tu totiž ten pocit, že možná zboží nedorazí a chcete jej mít co nejdříve u sebe, hlavně pokud jste zaplatili předem. Největší překážkou se nyní zdá pro doručování vzdušný prostor a dolet, jak ukazují nejnovější „zkušební lety“ dronů od americké společnosti Amazon. Ta se chystá vyslat svou „letku“ do ostrého provozu po sérii dlouhých testů a zkušebních doručení. Mohli jste sami, pokud žijete v Americe, přispět k vývoji tohoto druhu doručení, neboť Amazon v některých státech umožňoval doručení pomocí dronu s tím rizikem, že zboží se může po cestě někde ztratit.

létající stroj
 

Jak je to s doletem

Dolet takových dronů není zatím nijak vábný, po městě se to ještě nějak přenese, centrum v pořádku, ale jakmile má dron z centrály zaletět trochu dál do sídlišť a vzdálených čtvrtí, začíná zde být menší problém. Někteří technici navrhují, aby se na vrcholech budov zbudovaly „úly“ pro drony, kde se budou dobíjet a kde si budou i zboží předávat, aby se celkově urychlil proces doručení a prodloužila se vzdálenost doletu. Taková věž by mohla být poháněna i slunečními paprsky a ekologická stopa, kterou by drony zanechaly v porovnání s auty by byla možná i trochu menší.
 

Jaké jsou zde úskalí

Problémem bude to, že jakmile se zboží špatně uváže, připevní či bude příliš těžké, tak spadne z pěkně velké výšky – další nebezpečí je jistá šance, že padající zboží spadne někomu na hlavu. Na to vše ale technici pamatují a dnešní drony jsou oproti těm před několika lety úplně jinde.

drone
 

Doručovatelé nebudou mít co jíst

Všichni ti brigádníci, kteří si přivydělávají ke studiu, přijdou zkrátka, protože taková mechanizace doručení jim zabere práci. Tedy alespoň z velké části, protože větší zásilky bude stále třeba dovést autem. Ale samotné nakupování nebude už nikdy těžší a možná se i v konečném důsledku zkrátí doba čekání.