Přípravky proti mykózám nehtů

Vidíte, že váš nehet není v pořádku, ale bojíte se případné návštěvy doktora, nutnost zákroku, nebo jen hledáte alternativní léčbu, rozhodně jste správně. Mykózu byste však neměli zanedbávat, jelikož se vám poté může šířit do dalších prstů a bude se jen zhoršovat.
Otevřená obuv
            Vzniká pří vlhkém prostředí, když máte nepohodlnou obuv, ale může se objevit kvůli koupalištím. Nehet vám začne žloutnout, tloustnout a začnou se vám na prstech objevovat vrstvy. Jak tedy zajistit bezproblémovou léčbu jen skrze produkty dostupné v lékárnách?
            Pokud je v počátečním stádiu, postačí vám krém, který si jednou denně namažete na postižené místo. Nejznámějším přípravkem je Exoderil dostupný v lékárnách, buď v podobě roztoku, nebo jako krém. Nechte vstřebat a za týden či 14 dní by měl být nehet vyléčen.
            Jestliže jste nechali mykózu zajít daleko, je třeba ji léčit jinak. Dříve bylo zvykem chodit na zákroky k doktorům, ale ze strachu je mnoho lidí nechá být a raději se neukazují. Ovšem dnes již existují přípravky, které můžete pořídit bez receptu. Canespor sada na nehty obsahuje krém, náplasti a škrabku na nehty. Musíte každý den v rozsahu dvou týdnu vždy opakovat stejný postup. Necháte 10 minut nohy či ruce v teplé vodě, aby se nehet změkčil. Proto je nejideálnější toto dělat po umytí.
Zdravé nehty
Škrabkou na nehty narušíte vrstvu, snažte se seškrábat postižené místo. Následně pouze na nehet aplikujete krém a přelepíte náplastí. Necháte to takto do dalšího dne, kdy postup opakujete. Dostanete se k nehtovému lůžku, na kterém může růst zdravý nehet. Po dvou týdnech další dva týdny kapete roztokem či aplikujete krém. Sada na nehty stojí kolem 400 korun, tudíž se nejedná o nijak drahou záležitost. Jedná se o cenu, kterou jednoduše musíte vynaložit, pokud nechcete k doktorovi, ale již chcete mít nehty zdravé. Poté již stačí v případě dalších náznaků mazat krémem.