Nezbytný kabelkový manuál

Kabelky jsou naprostou nezbytností – ať už jdeme kamkoliv. Do práce, na párty, na procházku, na výlet nebo na nákupy. Někam vezmeme malou kabelku, jinam se nám zase více hodí ta velká. Někdo preferuje kabelku přes rameno, jiný do ruky a někdo kombinaci obojího. Určitě jste si už někdy při nákupu v internetovém eshopu všimly kolik různých kategorií a podkategorií v sekci kabelky najdete – a možná si taky říkáte, jak je to vůbec možné, že se něco tak obyčejného a samozřejmého dělí na tolik kategorií. Přitom je to tak jednoduché – poradíme vám.

dívka s kabelkami

Tvary a velikosti

Podle velikostí můžete vybírat kabelku – malou, střední nebo velkou. Nosí se všechny a je jen na vás jakou máte představu a co v kabelce bude běžně nosit. Obecně se malé kabelky hodí spíše na večerní a společenské události. Střední kabelky do města, na nákupy nebo procházky a ty velké jsou praktické na nošení do práce. Mezi tvary se objevují kabelky – vaky, batůžky, crossbody kabelky, s třásněmi. Kabelky přes rameno nebo s uchy pro nošení v ruce – některé nabízejí kombinaci obojího a můžete si tak vybrat to je vám zrovna pohodlnější.
kabelka na předloktí

Barvy a materiály

U kabelky záleží rovněž na barvě, kterou preferujete. Moderní jsou kombinace barev, barevné efekty a vzory, výšivky a nápisy. U materiálu se pozastavte vždy více. Látková kabelka se rozhodně hodí úplně na jinou příležitost než třeba kabelka kožená nebo koženková. Látkové kabelky volte pro volnočasové aktivity, vzít ji můžete na pláž, do fitka, na procházku do lesa anebo k jakémukoliv ležérnímu nebo sportovnímu outfitu. Kožená kabelka rovná se elegance a na to myslete. Dokonale musí ladit jak k oblečení, tak k příležitosti, na kterou se s ní právě chystáte.
Ideálně by každá žena měla mít od každého rožku trošku. To znamená – jednu malou kabelku nebo psaníčko do divadla nebo na párty, jednu kabelku pro volný čas, která je neutrální a hodí se ke všemu, jednu kabelku větší, ale elegantní třeba na pracovní schůzky a jednu velkou kabelku, do které se vejde všechno včetně svačiny do práce nebo čistých věcí pro děti do školky nebo do posilovny.