Co dělat, aby vám barva ve vlasech vydržela déle?

Návštěvy kadeřníka a koneckonců i domácí barvení je časově i finančně náročnou procedurou. A tak pochopitelně chceme, aby výsledek vydržel krásný co nejdéle, a to v té nejkrásnější formě. Toužíme po syté barvě, výrazném lesku a zdravých vlasech. Co můžeme udělat pro to, aby barva ve vlasech skutečně zůstala déle a nezačala se předčasně vymývat? Zkuste tyto triky.
Dlouhé vlasy
 
Počkejte s mytím
Nabarvíte si vlasy a hned druhý den si je potřebujete umýt? To je velká chyba. Barva ve vlasech ještě dlouhé hodiny pracuje a je tak nejlepší vyčkat s prvním mytím po barvení co nejdéle, nejméně 48 hodin. Pokud to jinak nejde, pomozte si suchým šamponem. 
 
Pozor na horkou vodu
Příliš teplá voda škodí pokožce hlavy i samotným vlasům. A také jejich barvě. Vysušuje a také způsobuje, že barva rychleji bledne a vymývá se. Zvolte tedy při mytí vlažnější stupeň. 
 
Chlor a slunce
Návštěva kadeřníka před dovolenou u moře je sice dobrá proto, abychom na dovolené vypadaly co nejlépe, ale zároveň poměrně neefektivní. Pokud se chystáte do teplých krajin a strávíte většinu dovolené v moři, chlorovaném bazénu a na slunci, pak se můžete rozloučit s tím, že vám zářivý odstín barvy ve vlasech vydrží. 
 Nabarvené vlasy
Nepřehánějte to s teplem
Fénování, žehlení nebo vytváření vln kulmou, to všechno jsou procesy, které způsobují oslabování vlasů a také blednutí barvy. Alespoň v prvním týdnu po nanesení barvy se snažte vlasy před přílišným teplem chránit úplně a později alespoň trochu používání těchto přístrojů omezit. 
 
Správná péče
Základem a dobrým předpokladem pro to, aby vám barva ve vlasech vydržela déle, je i používání správné péče. Pořiďte si šampon určený právě pro tento typ vlasů a nezapomeňte pravidelně používat také kondicionér pro barvené vlasy. Jednou za týden pak vlasům dopřejte péči v podobě masky na vlasy. Tu nanášejte především na konečky, kořínky vlasů by mohla zbytečně zatěžovat.