Vločkovač do bazénu dodá vaší vodě jiskru

Kdo by nechtěl mít vodu ve svém bazénu nejen dokonale čistou, ale také křišťálově jiskřivou? Vodu jako z reklamního plakátu chce mít zkrátka v bazénu naprosto každý, každý touží po takové kapalině, která bude mít jiskru, a proto mu ji bude závidět i soused!

ponoření

Jak můžete něco takového zařídit?
Možná se i vám stalo, že ač užíváte ty nejlepší přípravky bazénové chemie, pravidelně sledujete hodnoty pH i koncentrace aktivní látky a používáte moderní bazénové příslušenství, tak to stále není ono. Vaší vodě zkrátka chybí jiskra, a možná ji dokonce trápí i viditelný zákal. A právě zmíněný mléčný zákal je postrachem mnoha majitelů bazénů.

Kde se zákal bere?
Mléčný zákal ve vodě vytvářejí milióny mikroskopických částeček, které jsou tak malé, že je běžná bazénová filtrace nedokáže zachytit. Takže i když je vaše voda dokonale čistá a všechny její parametry jakosti jsou naprosto v pořádku, tak to zkrátka opticky nevypadá tak dobře, jak by mělo.

Co s tím můžete dělat?
Stačí, když si k ruce přiberete šikovného pomocníka, který vám pomůže se takového nepříjemného zákalu zbavit. Přípravek bazénové chemie k tomu určený se nazývá vločkovač do bazénu. Je to tekutá polymerní chemikálie s vysokou účinností, která je ovšem pro zdraví člověka prakticky nevýznamná a nemůže vás nijak ohrozit.

čistá voda

Jak to celé funguje?
Stačí nalít vločkovač do bazénu a začnou se dít divy. Jakmile se přípravek v celém objemu nádrže rozptýlí, začne jednotlivé drobné částečky shlukovat do větších celků. A to je už jen malý krůček od dokonalé čistoty vody. Když se vzniklý vločkovací mrak usadí u dna, můžete jej pohodlně odsát s pomocí bazénového vysavače anebo počkat, až jej postupně nasaje bazénová filtrace.